b_200_200_16777215_00_images_1395_950902-1.JPG

به گزارش روابط عمومی ایران خودرو تبریز، سمند سورن با صدور مجوز لازم توسط معاونت مهندسی گروه صنعتی ایران خودرو سرانجام توانست به جمع خانواده سمند در ایران خودرو تبریز بپیوندد.
قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو تبریز در افتتاح خط تولید ویژه سمند سورن در جمع کارکنان گفت: سورن با بهره گیری از ظرفیتهای موجود به زعم خود از قافله تولید سمند در شهر اولین ها عقب نمانده و ایران خودرو تبریز با تولید ویژه این محصول توانسته است اعتماد مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو را به نیروهای بومی ایران خودرو تبریز بیش از پیش جلب نماید.

مهندس اصغری افزود: امیدواریم ضمن اجرایی کردن چندین طرح علی الخصوص تولید خودروهای جدید شاهد تحولی عظیم در این منطقه باشیم.
وی با اشاره تولید این محصول در دو کلاس EF7 و توربوشارژ گفت: با توسعه فناوری توربوشارژ در موتور ای اف 7 توربوشارژ و نصب این موتور بر روی سورن، ایران خودرو تبریز ازین پس نسل جدید خودروی ملی را برای اولین بار در تبریز تولید خواهد کرد.
قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو تبریز به برخی ویژگی های ظاهری و عملکردی این خودرو اعم از : افزایش قدرت و شتاب خودرو بدون بالا بردن حجم موتور، افزایش راندمان و بهره‏ وری سوخت در کنار کاهش مصرف سوخت و آلایندگی کمتر، تجهیزات ایمنی و رفاهی مناسب اشاره کرد و گفت: موتور توربوشارژ این خودروی سواری  با مصرف 3/7 لیتر در صد کیلومتر، 155 اسب بخار توان و 215 نیوتن متر گشتاور دارد و با حجم 1700 سی سی معادل 2400 سی سی کار می کند و سطح آلایندگی آن برابر یک موتور 1600 سی سی است.
وی استاندارد این موتور را یورو4 ذکر کرد و گفت: 36 تا 40 درصد افزایش توان، 40 درصد افزایش گشتاور، هفت درصد کاهش مصرف سوخت از ویژگی های فنی این خودرو محسوب می شود.
مختار اصغری با بیان اینکه در وهله اول تولید ویژه این خودرو در آذرماه سال جاری کلید می خورد عنوان کرد: برنامه ریزی های انجام شده جهت تولید این محصول آغاز شده و انتظار میرود با تجاری سازی این محصول روند تولید خودرو در ایام آتی رونق پیدا کند.
وی همچنین یادآور شد: با اتکال بر خداوند متعال و با ورود سورن توربوشارژ به چرخه تولید ایران خودرو تبریز خط مونتاز فعلی این شرکت 4 محصوله شده که به نوبه خود برگ زرین دیگری بر افتخارات این شرکت خواهد افزود.
مهندس اصغری در پایان از حمایت های بی شائبه مدیریت ایران خودرو تبریز و در رأس آن مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو تقدیر و تشکر نموده و از خداوند منان برای تک تک جوانان برومند خطه آذربایجان که همواره با سعی و تلاش شبانه روزی خود فعل توانستن را بر خواستن ترجیح داده اند، توفیق روز افزون مسئلت کرد.کليه حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران خودرو تبریز می باشد.