b_200_200_16777215_00_images_1398_OfficeFile4.jpg

همزمان با هفته دفاع مقدس و در راستای آموزش یکپارچه و بهسازی منابع انسانی، مرکز آموزش جوارکارگاهی شرکت ایران خودرو تبریز با حضور مسئولین بلند پایه استانی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ایران خودرو تبریز، معاونت مالی و اقتصادی این شرکت با بیان اینکه آموزش و اعتلای اموزش نیروی انسانی در صنعت موجب افزایش بهره وری در کار و کاهش هزینه های تولید می شود گفت: ایران خودرو تبریز از ابتدای تأسیس تاکنون نه تنها در حوزه اشتغال نیروی کار روند صعودی داشته بلکه صیانت از نیروی انسانی را یکی از اولویت های خط مشی خود قرار داده است.

در ادامه مدیر منابع انسانی ایران خودرو تبریز گزارشی مبسوط از دستاوردهای آموزشی اداره آموزش این شرکت بیان کرد و افزود: در سال 97 سرانه آموزشی کارکنان نزدیک به 20 ساعت آموزش عمومی و تخصصی بوده که این عدد در مقایسه با سال های قبل رشد چشمگیری داشته است.
زارع تصریح کرد: بیشتر دوره های آموزشی تخصصی کارکنان طی سال جاری با همکاری آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شده است.
وی گفت: بودجه آموزشی کارکنان در سال جاری نسبت به سال های قبل افزایش داشته که روند آموزش صحیح و بهسازی کارکنان را بخوبی تسهیل کرده است.
مدیر منابع انسانی ایران خودرو تبریز عقد تفاهم نامه های مشترک با مراکز مهم آموزش عالی استان را یکی از عوامل موفقیت آموزش کارکنان در ایران خودرو تبریز عنوان کرد و گفت:  از دیگر عوامل رضایتمندی اموزش کارکنان، برگزاری دوره های آموزشی بدو استخدام برای کارکنان جدید الورود است که به مدت 52 ساعت با سرفصل های عمومی و تخصصی عمدتاً مربوط به خودروی سواری، آموزش در نظر گرفته شده است.
در ادامه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای 8 سال جنگ تحمیلی، شروع فعالیت مرکز اموزش جوارکارگاهی ایران خودرو تبریز را تبریک گفت و افزود: تفکر مثبت مدیریتی مجموعه در پیشرو مباحث آموزش کارکنان قابل تقدیر است و یادگیری مبتنی بر کار یک ابزار بسیار مهم در تغییرات گسترده کشورهای توسعه بشمار میرود.
دکتر نماینده بیان کرد: منابع انسانی مهمترین سرمایه هر سازمان محسوب شده و مهارت آموزی نخستین هدف آموزش فنی و حرفه ای استان در جهت کسب تجربه و یادگیری فراگیران این سازمان است.
وی با بیان اینکه تغییر یک محصول تولیدی مستلزم دانش جدید و مهارت جدید می باشد، اذعان کرد: مدارج علمی و عملی بسیار خوبی در ایران خودرو تبریز نهفته است که می توانند در کسوت مربی همیار و همگام با اداره اموزش فنی و حرفه ای استان آموزش و تدریس کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: ما در صدد آن هستیم تا با عقد یک تفاهم نامه مشترک با شرکت ایران خودرو تبریز، همکاری خود را در انتقال مهارت و تجربه مربیان این مجموعه به مهارت آموختگان سازمان فنی و حرفه ای در حوزه صنعت خودرو گسترش داده و با برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی یک یا دو ساعته، ایران خودرو تبریز را به عنوان یک سازمان یادگیرنده به حوزه آموزش و مهارت استان معرفی کنیم.
در ادامه آئین افتتاح مرکز آموزش جوارکارگاهی ایران خودرو تبریز، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز ضمن پاسداشت حماسه دفاع مقدس، فصل بازگشایی مدارس و فصل آموزش و یادگیری را نویدبخش آغازی خوب در حوزه آموزش برای ایران خودرو تبریز دانست و گفت: بهره وری نیرویی که دارای مهارت کافی و وافی است در مقایسه با نیرویی که فاقد مهارت و تجربه است بالاتر است.
حسینی افزود: تمام رهبران آرمانی دنیا به آموزش توجه بسیار نموده، بهمین دلیل توانسته اند مراتب علمی و آموزشی زیادی را کسب نمایند.
وی گفت: اجرای آموزش های بدو استخدام برای منابع انسانی به عنوان مرجع سنجش میزان یادگیری و مهارت یابی در سازمانها توصیه می شود.
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تأکید کرد: دستاوردهای آموزشی و پزوهشی ایران خودرو تبریز به عنوان واحد تولیدی فعال، حاصل توجه مدیریت مجموعه به مفهوم آموزش و اثربخشی دوره های اموزشی برای کارکنان است.
در پایان مسئولین استانی در آئین افتتاح مرکز اموزش جوارکارگاهی ایران خودرو تبریز شرکت نموده و از نزدیک با فعالیت های این مرکز بازدید کردند.کليه حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران خودرو تبریز می باشد.