b_200_200_16777215_00_images_1398_980821_4.jpg

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بازدید از ایران خودرو تبریز گفت: سایت تبریز علاوه بر تولید محصولات ایران خودرو توانایی تولید محصولات خارجی در بازار کشورهای همسایه را داشته و این ظرفیت بایستی با طرح ریزی منسجم در بازار بین الملل ایجاد و استفاده شود.
به گزارش ایکو تبریز؛ فرشاد مقیمی در این بازدید این شرکت را یکی از بزرگترین سایت های تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو دانست وافزود: ایران خودرو تبریزبه عنوان قطب صنعتی استان آذربایجان شرقی قادر است ظرفیت سالانه 130 هزار دستگاه خودروی سواری را تولیدکند.

وی با اشاره به اینکه محصولات تولیدی این سایت معطوف به ایران خودرو نباشد افزود: خواسته ما از ایران خودرو تبریز این است علاوه بر تولید محصولات ایران خودرو، ضمن بهره مندی از ظرفیت های تولیدی محصولات بروز دنیا، کسب سهمیه تولیداز بازارهای بین المللی و کشورهای همسایه را در برنامه خود قرار دهد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: تبریز به عنوان قطب صنعتی کشور همواره بر سر زبان ها بوده و استان آذربایجان شرقی با وجود قطعه سازانی که بیش از 40 درصد قطعات خودرویی داخل کشور را تأمین می کنند باید از ظرفیت تولید محصولات دیگر بغیر از ایران خودرو نیز بهره مند گردد تا موجب توسعه و شکوفایی صنعت خودرو کشور بالاخص، منطقه آذربایجان شود.
مقیمی گفت: اصولاً صنایع مهم کشور در چند شهر صنعتی متمرکز شده که یکی از آن ها شهر صنعتی تبریز است.
وی تأکید کرد: خواسته ما از مهندس حاجی زاد به عنوان مدیرعامل سایت ایران خودرو تبریزبا توجه به زیرساخت های مناسب و ظرفیت موجود، برآورد طرح های اولیه در خصوص گنجایش سایر محصولات دیگر در چرخه تولید این شرکت است و گروه صنعتی ایران خودرو حمایت کامل را در خصوص نحوه اجرایی نمودن آن خواهدداشت.
هدف مشترک سایت های تولیدی ایران خودرو ؛ صفر کردن کسری قطعات خودروهای ناقص است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: نکته دیگر که باید به آن توجه شود، مجموعه اقدامات  به حداقل رساندن هزینه ها در بحث خودروهای کف و لغو کسری خودروهاست که دستورات لازم در این خصوص به شرکت ساپکو داده شده است.
مقیمی با بیان اینکه هدف مشترک سایت های تولیدی ایران خودرو ؛ صفر کردن کسری قطعات خودروهای ناقص است، تصریح کرد: الحمدلله اتفاقات خوبی در مجموعه ساپکو شاهد هستیم، بطوریکه خودرویی که دارای 41 قطعه کسری بوده در چند ماه اخیر به 14 قطعه تقلیل پیدا کرده که اتفاق بسیار خوشایندی است و ما انتظار داریم این تعداد کسری قطعات نیز توسط شرکت ساپکو به حداقل یعنی صفر برسد.
وی خواستارهماهنگی همه جانبه بین دستگاه های اجرایی ، انجمن قطعه سازان و سایت های تولیدی شد و مسئولیت آن را به شرکت ساپکو محول کرد.
انجمن قطعه سازان استان آذربایجان شرقی بایستی محصور به استان نبوده و به کمک ایران خودرو در سطح ملی بیاید.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خواستار تعامل یکپارچه انجمن قطعه سازان استان با ساپکو شد و تاکید کرد مشکلات بین قطعه سازان و ساپکو باید در اسرع وقت با تعامل دوسویه حل و فصل شود.
مقیمی در این رابطه افزود: برخی از قطعه سازان استان انقدر توانمند هستند که باید مجسمه این قبیل عزیزان ساخته شود تا الگوی منظمی برای قطعه سازان دیگر شوند. اگر چنین حرکتی وجود دارد که قطعا چنین است ما دست یک به یک این عزیزان را می فشاریم و آماده هرگونه همکاری در راستای تعامل سازنده وهمفکری در قالب تفاهم نامه مشترک با آنان هستیم.
ترسیم برنامه منسجم 5 ساله آینده سایت ایران خودرو تبریز
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه در سال 96 سایت تبریز نزدیک به 100 هزار دستگاه خودرو تولید کرده است گفت: شرکت هایی نظیر ایران خودرو تبریزباید در بازارهای خارج از کشور که نزدیک به حوزه خودروهستند در بحث صادرات متمرکز شوند.
مقیمی بیان کرد: ترسیم برنامه منسجم 5 ساله آینده این سایت باید به گونه ای عمل شود که آثار رشد و توسعه کمی و کیفی محصول و بهره وری کاملاً مشهود و ملموس باشد.
وی کسب سه ستاره کیفیت محصول سورن که اخیراً توسط شرکت بازرسی کیفیت استاندارد ایران به این شرکت اعطا شد را به همه دست اندرکاران و کارکنان مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو تبریک گفت.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه به حل مسائل و مشکلات بین سازمانی اشاره کرد و گفت: امروز باید جهادی فکر کرده و جهادی عمل کنیم. با روحیه اقتصاد مقاومتی می توان با مسائل و مشکلات مقابله کرد.
وی در پایان سخنان خود یادآور شد: امروز در جبهه ای واقع شدیم که همانند زمان جنگ کسانی آمدند و رفتند که توانستند با غیرت تمام جنگ 8 ساله  را به پیروزی برسانند. پس وظیفه ما هم این است که در راه خدمت به صنعت و تولید کشور جان فشانی کنیم.کليه حقوق این سایت متعلق به شرکت ایران خودرو تبریز می باشد.